HOLOWANIE TIR AUT CIĘŻAROWYCH

TYCHY – MYSŁOWICE – JAWORZNO – CHRZANÓW – WOJKOWICE KOŚCIELNE – SIEWIERZ

+48 519 112 997

Uszkodzenie samochodu ciężarowego TIR  może zdarzyć się nawet doświadczonemu kierowcy. Co więcej, każdego roku po polskich drogach jeździ coraz więcej ciężarówek, co przekłada się na większe prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Nie w każdej sytuacji można poradzić sobie samodzielnie. Co więcej, próba naprawy TIR-a bez odpowiedniej wiedzy może jeszcze pogorszyć sytuację. W takich realiach niezastąpiona może okazać się ciężarowa pomoc drogowa TIR a inaczej mówiąc Ratownictwo Drogowe. W rezultacie możesz liczyć nie tylko na rutynowe usługi takie jak holowanie Tychy, laweta czy transport niskopodwoziowy, ale także szereg działań dodatkowych na przykład wyciąganie z rowu, dowóz paliwa i wiele innych. Zapoznaj się z tym, co zrobić, gdy samochód odmówi Ci posłuszeństwa i uniknij niepotrzebnych problemów.

Awaria ciężarówki? Co robić?

Samochody ulegają usterkom i to w najmniej spodziewanych sytuacjach. Niestety taka jest teraźniejszość i nie unikniemy tego. Gdy przydarzy Ci się taki problem, przede wszystkim zapomnij o zdenerwowaniu. Gdy się zatrzymasz ustaw trójkąt ostrzegawczy w przepisowej odległości od auta. Na autostradzie A4 lub drodze ekspresowej odpowiada ona 100 metrom. Natomiast poza obszarem zabudowanym mieści się w zakresie od 30 do 50 metrów. Na terenie zabudowanym umieść oznaczenie kilka metrów od samochodu. Gdy do nieprzewidzianej sytuacji dojdzie na autostradzie A4 nawiąż kontakt ze służbą obsługi autostrady . Można też telefonować na numer alarmowy. Nie musisz martwić się o wydatki, gdyż jest to usługa gratisowa w przypadu wypadku pokryta z OC sprawcy. Następnie, jeśli masz taką wiedzę i możliwości możesz podjąć próbę pozwalającą samodzielnie poradzić sobie z konkretnym uszkodzeniem. W przeciwnym wypadku wezwij pomoc drogowa autostrada A4

Zdecyduj się Pomoc Drogowa czy Autoholowanie?

Główna różnica polega na tym, że ciężarowa pomoc drogowa Tychy oferuje szerszy zakres usług niż autoholowanie. Co więcej, decydując się na taką opcję, możesz liczyć na wsparcie wykwalifikowanych mechaników wyposażonych w odpowiedni zestaw narzędzi. W przypadku wady trudnej do usunięcia zespół specjalnie dla Ciebie pomoże Ci znaleźć odpowiedni warsztat samochodów ciężarowych. Ponadto profesjonalnie przewiezie Twoje auto do dobrego punktu. Całodobowa pomoc drogowa TIR oferuje także bardzo dużo innych dodatkowych rozwiązań, na przykład lawetowanie, holowanie TIR ciężarowe, holowanie z polisy OC sprawcy, wulkanizację, wyciąganie z rowu i wiele innych.

Konkurencyjna opcja, czyli autoholowanie ma znacznie mniej usług. Pracownicy takich firm nie dokonują napraw na miejscu zdarzenia. Standardowym działaniem jest tutaj wyłącznie holowanie samochodów do warsztatów.

Co warto wiedzieć o holowaniu tira?

Specjalistyczne holowanie Tychy, Jaworzno, Mysłowice czy Siewierz nie dotyczy jedynie aut osobowych. Może obejmować również samochody ciężarowe, dostawcze, autobusy, ciągniki siodłowe, naczepy, albo maszyny budowlane. W takim przypadku organizacja skorzysta ze specjalnego holownika charakteryzującego się dobrą długością i wytrzymałością. Holowanie TIR ciężarowe realizuje się na tak zwanym sztywnym holu lub też z zachowaniem specjalnych wideł. W tym przypadku tira przyłącza się do samochodu holującego z zastosowaniem metalowego ustroju. Jest to czynnik, który przyczynia się do tego, że szczelina między samochodami w każdym momencie jest identyczna. Ułatwia to zmianę kierunków. W rezultacie transport tira staje się skuteczniejszy, a co najważniejsze bezpieczniejszy.

Czym dokładnie jest laweta?

Wiele ludzi twierdzi, że holowanie auta to usługa polegająca wyłącznie na ciągnięciu uszkodzonego samochodu na elastycznym sznurze. Niestety jest to niedobre określenie! W ramy holowania wchodzi także przewóz aut na tak zwanej lawecie. Jest to specyficzny pojazd, który wyróżnia się charakterystycznym kształtem. Czołówka lawety to kabina z miejscami dla kierowcy i pasażerów. Natomiast za nią jest płaska platforma, która umożliwia przewożenie uszkodzonego samochodu. Pomoc drogowa info 24h najczęściej ma lawetę z opuszczaną platformą, a także wciągarką. Takie świadczenie proponowana jest kierowcom, których pojazdy nie mogą być holowane tradycyjnym sposobem, a więc po kolizji, czy poważnym wypadku.

Jednakże laweta może być również z powodzeniem wykorzystywana w wielu innych zdarzeniach drogowych. Doskonale sprawdza się do pokazania samochodów zabytkowych na różnych imprezach. Z tej opcji korzystają też właściciele aut sportowych mogących jeździć wyłącznie po konkretnych torach, czy też lakiernie transportujące pojazdy z miejsca na miejsce.

Dlaczego należy skorzystać z ubezpieczenia assistance?

Wspaniałym rozwiązaniem jest ubezpieczenie assistance, PZU, Warta, Allianz, Ergo Hestia, MTU, Generali, Axa, Compensa. W konsekwencji możesz liczyć na sprawną i szybka pomoc, gdy dojdzie do awarii samochodu na Terenie Tych i Mysłowic. Nie musisz nerwowo szukać i dzwonić do pierwszej lepszej firmy która została przypadkowo znaleziona w wyszukiwarkach. Wystarczy, że skontaktujesz się zaprzyjaźnioną Pomocą Drogową z Tych, a wóz serwisowy z obsługą lub lawetą z samochodem zastępczym zjawią się u Ciebie niezwłocznie.

Zdecyduj się na najlepszą pomoc drogową !

Szukasz profesjonalnej pomocy drogowej w mieście Tychy? Nawiązując współpracę z Ciężarową pomocą drogową, będziesz spać spokojnie. Nasze usługi dostępne są przez 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Poza typowymi rozwiązaniami proponujemy też szereg dodatkowych opcji. Nasza drużyna z Mysłowic dotrze do Ciebie najszybciej, jak się da i sprawnie zajmie się naprawą Twojego samochodu lub bezpiecznie przetransportuje auto do wskazanego miejsca. W dodatku mamy dla Ciebie też holowanie TIR ciężarowe. Nasze prace obejmują też bezpłatne holowanie z polisy OC sprawcy, wulkanizację, wyciąganie z rowu, dowóz paliwa i wiele innych.

Warto mieć przy sobie kontakt do pomocy drogowej, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy Ci się przyda. Pamiętaj, o tym, że im więcej jeździsz samochodem, tym większe prawdopodobieństwo, że dojdzie do problemu technicznego lub kolizji. Profesjonalna pomoc drogowa 24h na dobę w mieście Tychy pomoże Ci w każdej sytuacji. Dzięki temu unikniesz zbędnych emocji!