LAWETA TRANSPORT HDS

TYCHY – MYSŁOWICE – JAWORZNO – CHRZANÓW – WOJKOWICE KOŚCIELNE – SIEWIERZ

+48 519 112 997

Auto laweta 24h

Laweta ciężarowej pomocy drogowej oferuje usługi z zakresu całodobowego holowania i lawetowania samochodów osobowych i ciężarowych. Firmowa autolaweta każdego dnia rusza na pomoc ogromnej liczbie kierowców z okolic miasta Tychy, Mysłowice, Jaworzno, Chrzanów i Siewierz ale w zasadzie z całego Ślaska. Laweta specjalna, która dysponujemy, pomaga na co dzień w codziennych trudnych sytuacjach- dzieje się tak, ponieważ nasza niska laweta mieści się dosłownie w każdym miejscu: w garażu podziemnym, czy też innych, najbardziej ciasnych miejscach.

Laweta 24h jak sama nazwa mówi, działa całodobowo. Nie ważne, o której godzinie przydarzyła Ci się awaria czy kolizja na drodze wymagająca usługi takiej jak holowanie na widelcu lub transport na płycje hydraulicznej, dzwoń do nas o każdej porze dnia i nocy. Dojedziemy na miejsce błyskawicznie, a zespół wyposażony w taki sprzęt jak na przykład laweta o niskim zawieszeniu czy też holownik miejski w szybkim czasie upora się z trudna sytuacją na drodze.

Tabor naszych lawet, jak je odróżnić?

Istnieje kilka typów auto lawet, które są dostępne na naszym rynku. Najpopularniejsze z nich, to:

  1. Laweta z płytą hydrauliczną– najbardziej tradycyjny i uniwersalny typ auto lawety. Są najczęściej wyposażone w cały zestaw narzędzi pomocniczych, takich jak np. wysięgniki czy podnośniki hydrauliczne, a nawet HDS, dzięki czemu auto lawety te mogą sobie poradzić z załadunkiem samochodów czy też innych pojazdów bez większego problemu.
  2. Drugim rodzajem popularnych lawet są lawety łamane w połowie, tak zwane Algemy– produkuje je Mercedes, Volkzwagen, Renault. Ich atutem jest przede wszystkim szybkość załadunku i rozładunku pojazdu.
  3. Następnym rodzajem lawet to te wyposażone w specjalny holownik inaczej mówiąc widelec, nazywany holownikiem miejskim. W ich przypadku przewożony pojazd nie wjeżdża fizycznie na lawetę, tylko jest holowany na specjalnie do tego przygotowanym widelcu wysuwanym z tylnej części pojazdu.
  4. Inny tradycyjny środek transportu to forma lawety nazywana laweto- przyczepą. Wtedy, pojazd główny jest połączony ze specjalną przyczepą, na której umieszczony jest pojazd przeznaczony do transportu.
  5. Ostatni typ auto lawety, na który warto zwrócić uwagę, to typ lawety wyposażonej w platformę najazdową dwupoziomową spuszczaną. Jest nieco podobna do lawety łamanej w połowie, ale ma nieco szersze zastosowanie i przeznaczona do transportu dwóch lub trzech samochodów.

Jakie lawety i do czego służy?

Laweta kojarzy się na pewno z pomocą drogową, oraz z wypadkami i kolizjami, które pracownicy lawet 24h obsługują na codzień. I nie polemizujemy- lawety są najczęściej używane do niesienia pomocy wszystkim uczestnikom ruchu, którzy tej pomocy potrzebują.

Nie zapominajmy, że laweta ma zastosowanie w wielu innych dziedzinach. Są używane do transportu samochodów sportowych, lub innych pojazdów wyścigowych. Auto laweta z HDS używana jest również do mniej przyjemnych czynności, jak chociażby holowanie aut źle zaparkowanych i blokujących płynność ruchu drogowego. Niektórzy kierowcy parkując uniemożliwiają jazdę innym pojazdom, przez co holowanie na widelcu w mieście lub użycie HDS jest czynnością niezbędną do odzyskania płynności ruchu.

Pamiętajmy zespół pomocy drogowej wie, jaki rodzaj lawety sprawdzi się w danej sytuacji. Dlatego właśnie, tak ważne jest szczegółowe opisanie okoliczności na drodze, w której się znajdujemy.