CIĘŻAROWA POMOC DROGOWA TIR

TYCHY – MYSŁOWICE – JAWORZNO – CHRZANÓW – WOJKOWICE KOŚCIELNE – SIEWIERZ

+48 519 112 997

Pomoc drogowa 24h

Pomoc Drogowa Tychy, Chrzanów świadczy Fachowe usługi związane całodobową pomocą drogową. Jesteśmy dyspozycyjni czasowo przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Różnice pomiędzy lawetowaniem, holowaniem a Pomocą Drogową

Twoja bryczka odmówiła posłuszeństwa i nie ma zamiaru się uruchomić, będziesz potrzebował profesjonalnej usługi Pomocy Drogowej Tychy czy Mysłowice?. Niezależnie od tego, czy znajdujesz się na Autostradzie A4 , drodze ekspresowej S1, czy może na drodze krajowej– lawetowanie czy holowanie auta z dowolnej lokalizacji jest dla nas normalną żeczą. Nasza całodobowa pomoc jest gotowa do nawet najbardziej nietypowych zadań czy zleceń związanych z udzieleniem szybkiej pomocy drogowej.

Laweta? Czy Holowanie?

Lawetowanie polega na transporcie uszkodzonego, lub niezdolnego do samodzielnego poruszania się samochodu. Po przyjeździe na miejsce kolizji, zespół auto lawety Tychy przystępuje do czynności mających na celu zapewnienie profesjonalnej Pomocy Drogowej. Pdjęte czynności przez nasz zespół auto lawety to przede wszystkim: zabezpieczenie miejsca wypadku, wyciąganie auta z głębokiego pobocza, rowu lub innj dziwnej sytuacji, a następnie załadowanie pojazdu na platformę lawety i transport do wybranego warsztatu.

Holowanie samochodu, polega na ciągnięciu auta np. na lince holowniczej lub sztywnym holu. Maksymalna dopuszczalna prędkość podczas holowania auta do 30 km/h w terenie zabudowanym, oraz 60 km/h poza obszarem zabudowanym. Pojazd holujący musi mieć włączone światła mijania, natomiast pojazd holowany musi być oznaczony z tylnej lewej strony trójkątem ostrzegawczym, a w przypadku niedostatecznej widoczności, musi mieć uruchomione światła pozycyjne.

Laweta różni się od holowania kilkoma rzeczami. Po pierwsze, w przypadku kolizji auta na autostradzie A4, pomoc drogowa nie może auta holować– musi je transportować na lawecie. Jeżeli zatem potrzebujesz pomocy na A1 czy A4, jedynym rozwiązaniem będzie szybki telefon do Pomocy Drogowej Chrzanów. Jeżeli jednak Twój samochód znajduje się na S1, DK86, czy też DK44– wtedy samochód można holować.

Assistance Tychy

Kolejny temat, omawiając szeroko pojęta pomoc drogowa 24H, jest assistance na terenie Chrzanowa i Tychów. Prosto mówiąc, assistance obejmuje swoim wachlarzem całość czynności głównych na szosie w przypadku np. wypadku drogowego czy awarii samochodu. Jest to zatem pojęcie szerokie, niż wcześniej opisywane holowanie Tira czy Holowanie Busa. Assistance to przede wszystkim, błyskawiczna pomoc technicznie profesjonalnego zespołu, który pomaga rozwiązywać na miejscu awarii czy wypadku drogowego. Assistance obejmuje zatem na przykład dowóz paliwa, wymianę koła a także jego naprawę na miejscu– jeżeli zatem w baku Twojego auta zabrakło ropy, drużyna assistance dowiezie je w dowolne miejsce Śląska. Nieważne, czy będzie to autostrada S1, A4, czy też DK86, DK44 czy droga krajowa 934– pojawimy się z beczkami pełnymi paliwa w jak najkrótszym czasie. Gdziekolwiek będziesz podróżował, jak bardzo długiej drogi byś nie zaplanował i jak wielu przyjaciół byś nie wiózł- z nami dojedziesz do celu bez żadnych obaw.

Zakres usług całodobowej pomocy drogowej działającej na terenie miasta Tychy, Chrzanów, Mysłowice, Jaworzno i Siewierz.

  • Obsługa powypadkowa 24h 
  • Pomoc w wypadku obsługa techniczna i prawna
  • Awaryjna pomoc Drogowa 24H
  • Holowanie pojazdów i transport maszyn
  • Wulkanizacja 24h – Tylko awaryjna naprawa. Nie prowadzimy sezonowej wymiany opon.
  • Pogotowie kluczowe Tychy
  • Dowóz paliwa i wytankowanie złego paliwa

Zapraszamy do kontaktu wszystkich potrzebujących szybkiej pomocy na drodze